XI Kongres Polka International we Lwowie

W dniach 15-18 czerwiec 2017 miał miejsce XI Kongres Polka International wraz z Rocznym Zebraniem. Przedstawicielki oddziałów zjechały się do Lwowa z wielu stron świata. Przywitania dokonała założycielka i prezeska Elizabeth Blania Kacprzyk wraz z Krystyna Kostyrko prezeską oddziału POLKA International Lwów, Ukraina. Przewodnicząca Zebrania była Iwona Jędrychowska reprezentanta oddziału POLKA International Wrocław. Oddziały przedstawiły raporty z działalności za 2016 roku. Podjęto nowe plany i projekty na 2017/2018. Honorowym Gościem Zebrania i XI Kongresu była Krystyna Mazurowna z Paryża -autorka książki pt. „Ach ci mężczyźni”. W sali kominkowej Hotelu Gorge odbyły się też prezentacje trzech artystek: Galina Timoftewicz -przepiękne pisanki na jajkach; Iryna Shmynets-obrazy na porcelanie; Irena Oleksowska – Malarstwo ze skorupek jajek.
Drugi dzień to spotkanie autorskie z Wandą Szymanowską.
Rozpoczął się w tej samej wynajętej Sali w Hotelu Georg. Autorka opowiedział o nowo wydanej książce pt. Kim właściwie jest Agneta”
Odbył się też wykład „Szczęśliwi razem” przeprowadzony był przez Lidie Zborowska, która jest członkinią Stowarzyszenia założonego przez rodziców niepełnosprawnych dzieci. Koleżanka przybliżyła nam sytuacje rodziców i ich dzieci. Ukazała problemy i bariery jakie musza codzienne pokonywać.


Trzeci dzień XI Kongresu Polka International zakończył się wyjściem do Opery Lwowskiej. Była to nowoczesna inscenizacja opery Amadeusza Mozarta pt.”FIGARO”.
Oficjalne zakończenie XI Kongresu Polka International we Lwowie też odbyło się w Sali kominkowej Hotelu Gorge. Założycielka i prezeska Polka- Polish Womens Association International Elizabeth Blania Kacprzyk na ręce prezeski Polka Lviv- Krystynie Kostyrko przekazała serdeczne podziękowania za prace i organizacje Kongresu.
Więcej na stronie www.polkainternational.com  

Audycja w  Polskim Radio Lwów 

Wysłuchaj wywiadu z:
Elizabeth Blania Kacprzyk- prezeską i założycielką Polka-Polish Womens Association International,
Krystyną Kostyrko – prezeską Polka International Lviv,
Marią Sulima prezeską Polka International Brześć, oraz Krystyną Mazurówną – Honorowym Gościem.

Share