Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 25 października 2015

Szanowni Państwo! 

W załączeniu uprzejmie przesyłam informacje dot. utworzenia obwodów głosowania, numerach i siedzibach komisji oraz o sposobie i terminach głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 25 października 2015 r. – z prośbą o zapoznanie się oraz przekazanie ich wśród znajomych i rodziny.

Jednocześnie pragnę poinformować, iż z uwagi na duże zainteresowanie udziałem w wyborach, aby ułatwić Państwu głosowanie, utworzyliśmy 2 komisje obwodowe w Sztokholmie.

Po wyborze komisji do spisu wyborców (konsulat lub ambasada) nie ma możliwości zmiany miejsca głosowania w dniu wyborów, tzn. osoba zapisana do komisji w ambasadzie nie może głosować w konsulacie lub odwrotnie.

Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku głosowania korespondencyjnego.  W przypadku głosowania korespondencyjnego gorąco proszę o uważne wybieranie komisji.

Uprzejmie informuję, iż elektroniczny system wyborców (https://ewybory.msz.gov.pl), w którym wyborcy będą mogli dokonać rejestracji, zostanie uruchomiony w poniedziałek, 28 września 2015 r. – o czym przypomnimy Państwu odrębnie.

Proszę zwrócić uwagę, że rejestracja online w systemie E-wybory, po wpisaniu w odpowiedniej rubryce adresu poczty elektronicznej, pozwala na otrzymanie potwierdzenia rejestracji generowanego przez system z numerem obwodowej komisji wyborczej, w której wyborca dokonał rejestracji. System E-wybory pozwala również na weryfikację przez wyborcę statusu swojej rejestracji.

Łączę uprzejme wyrazy

Barbara Sośnicka
Radca Minister, Konsul RP
Kierownik Wydziału Konsularnego
Ambasada RP w Sztokholmie

OBWIESZCZENIE KONSULA RP w SZTOKHOLMIE z dnia 25 września 2015 r. ws. wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 25 października 2015 roku

Share