VI WIELKI TURNIEJ WIEDZY O HISTORII POLSKI

Szanowni Państwo!
Kongres Polaków w Szwecji ogłasza niniejszym szóstą edycję WIELKIEGO TURNIEJU WIEDZY O HISTORII POLSKI dla starszej młodzieży polskiej mieszkającej w Szwecji. Dla finalistów przygotowane są atrakcyjne nagrody. Finał odbędzie się w Sztokholmie w poniedziałek 24-ego kwietnia 2017 r. w siedzibie OPON (Östermalmsg.75) o g.17.30.

Eliminacje (jeśli zgłosi się wielu uczestników ) ok. miesiąca wcześniej w 4 okręgach Sztokholm, Malmö, Göteborg i Umeå. Koszty dojazdu do tych miast pokrywa organizator (za okazaniem biletów lub kwitów ). Dokładny czas i adres podamy w późniejszym terminie. Chętni do udziału w turnieju mogą się zgłaszać wysyłając e-mail do Ewy Bielskiej ewabie42@gmail.com lub telefonicznie 08 659 35 14 ( nie w czasie ferii szkolnych).

Zgłoszenia przyjmowane będą do końca marca. Do finału w Sztokholmie może przystąpić 2 uczestników (wyłonionych w eliminacjach ) z każdego okręgu. Koszty pokrywa organizator.

Zakres tematów: Całość historii Polski w najogólniejszych zarysach, a następujące tematy dokładniej:

¤ Polska reformacja i kontrreformacja
¤ Tadeusz Kościuszko i Powstanie Kościuszkowskie 1794
¤ Księstwo Warszawskie
¤ Królestwo Polskie
¤ Wielka Emigracja
¤ Sytuacja Polaków na wschodnich ziemiach II Rzeczpospolitej w czasie II Wojny Światowej

W jury finału w Sztokholmie zasiada 3 osoby: historyk zaproszony z Polski – (nazwisko podamy w późniejszym terminie) nauczyciel historii w szkole polskiej w Sztokholmie – p. Paweł Kania i prezes Kongresu Polaków w Szwecji p. Janusz Górczyński.

Po finale Turnieju krótka przerwa z małym posiłkiem, a po niej wykład historyka zaproszonego z Polski n.t.”Sytuacja Polaków na wschodnich ziemiach II Rzeczpospolitej w czasie II Wojny Światowej”.

Będę wdzięczna za rozprowadzenie tej informacji wśród młodzieży i zachęcanie jej do wzięcia udziału w tym turnieju.

Z pozdrowieniami Ewa Bielska – prowadząca projekt
ewabie42@gmail.com
tel. 08 659 35 14

Share