Relacja z Biegu Niepodległości POLONIA RUN 1918-2022 Helsigborg

Budujemy tradycję! To już po raz drugi zorganizowany został w Halsingborgu bieg Polonia Run 1918. Biegliśmy na dystansie 1918 m., tak jak w roku ubiegłym w pięknym ubarwionym w złoto-miedziane kolory Parku Ramlösa Brunnpark.

pan Marek Małachowski wręcza medale

Oficjalnie spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem Marka Małachowskiego, który krótko zrysował trudna drogę Polski do odzyskania niepodległości w 1918r., potem pełni energii i wspomagani tekstem oraz podkładem muzycznym, odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu Polski. Zostały przekazane pozdrowienia i życzenia z okazji 104.rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości od Pani Joanny Hofman Ambasador RP w Sztokholmie dla Polonii i wszystkich uczestników biegu, które przywiozła ze Sztokholmu Elizabeth Blania Kacprzyk, pomysłodawczyni i założycielka światowej organizacji Polonia Run 1918-Bieg Niepodległości – World Federation of Independence Run.

Wszyscy zawodnicy otrzymali koszulki Biegu Niepodległości Polonia Run 1918 i zostali oznakowani numerami startowymi, po gwizdku wszyscy równocześnie wystartowali na trasę biegu.

Bieg posiadał 4 kategorie dzieci, młodzież, dorośli i starsi w spacerze, który został ukończony przez wszystkich startujących, a najlepsi w swoich kategoriach zostali nagrodzeni medalami.   

Medale przyznano w 4 kat. wiekowych:

Dzieci 0-12 lat

1. Adam Małachowski – najlepszy czas 7,42 min!!! złoty

2. Emil Sjögren – srebrny

3. Radek Małachowski- brązowy

Młodzież 13-18 lat

1. Natalja Sjögren – zloty

 2. Arn  Solonowicz- srebrny

Dorośli 19-55 lat:

1. Paulina Matuszewska (10,42 min drugi czas ) – zloty

2. Barbara Pawelec – srebrny

3 ex aequo Katarzyna Pawelec i Michał Konieczny – brązowy

Starsi 55+

1. Irena Małachowska – zloty

2. Leszek Suder- srebrny

Po emocjach sportowych chętnie częstowano się gorąca kawą i herbatą, a także słodyczami otrzymanymi od sponsora – sklepu polskiego Polshop w Helsingborgu. Przyjazna aura, sportowa rywalizacja i nasze dobre nastroje sprawiły, że z przyjemnością integrowaliśmy się prowadząc rozmowy i słuchając kultowe polskie przeboje m.in. A Rosiewicza czy Franka Kimono.

 Miło będzie spotkać się na kolejnym Polonia Run 1918 za rok!

 Helsingborg, 2022/11/12

Anna Szybalska, Anna Sjögren, Tomasz Małachowski
Organizatorzy Team Helsingborg.

Share