100-lecie Zgromadzenia i Domu Zakonnego Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach

św. Urszula Ledóchowska

W maju 2018 r., z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości, przypominaliśmy postać św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielki Zgromadzenia i Matki Niepodległości Polski działającej w Skandynawii.
W tym roku Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego obchodzi 100-lecie założenia Domu Zakonnego i Sanktuarium św. Urszuli znajdującego się w Pniewach koło Poznania.

Tu spoczywają relikwie św. Urszuli, założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK. Sanktuarium jest miejscem kultu św. Urszuli, odwiedzanym przez pielgrzymów.
Spragnieni ciszy i modlitwy mogą zaspokoić swoje oczekiwania, zatrzymując się w domu pielgrzyma jako goście indywidualni lub w ramach zorganizowanych spotkań czy pielgrzymek.
Obchody 100-lecia zgromadzenia zostały dostosowane do warunków sanitarnych, obowiązujących podczas pandemii. Dlatego zapraszam do duchowego łączenia się z nami podczas transmisji Mszy św. przez internet:

– w dniu 29 maja o godz. 18.00 z Sanktuarium w Pniewach (abp S. Gądecki): na kanale YouTube Sanktuarium: https://www.youtube.com/c/Sanktuarium-pniewyPl.
– w dniu 7 czerwca o godz. 17.00 z naszej kaplicy w Warszawie (kard. K. Nycz): na kanale YouTube: https://www.youtube.com/c/naszaro

Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Z Bogiem.
s. Małgorzata Krupecka

Share