APEL POLSKA HJÄLPKOMMITTÈN I SVERIGE

Szanowni Państwo!
Uprzejmie zwracamy się do Państwa z apelem o dar dla Kraju.

W tym szczególnym czasie, gdy w pobliżu naszej granicy wschodniej trwa wojna, każdy nawet symboliczny dar będzie bardzo ważny dla kontynuacji pomocy wysyłanej do Polski, zwłaszcza przy zwiększonych potrzebach w tym trudnym okresie. Zachęcamy też do deklarowania pomocy dla Ukrainy, którą prześlemy za pośrednictwem Caritas Polska.

Polski Komitet Pomocy, zaraz po rozpoczęciu agresji na Ukrainę, przekazał już tą drogą kwotę 5 000 kr.

W ramach pomocy dla Kraju poprzez Caritas Ełk wspieramy rodziny wielodzietne, bezdomnych i osoby najbardziej potrzebujące z okręgu mazursko-suwalskiego. Wysłana pomoc w 2021 roku to 5000 kr.

Fundusz stypendialny ”Dzieło Nowego Tysiąclecia” promuje szczególnie uzdolnioną młodzież z okręgów wiejskich i małych miast, obejmując pomocą danego ucznia przez wiele lat: od 7 klasy szkoły podstawowej poprzez szkoły średnie i studia. Program stypendialny to ”żywy pomnik” dla uczczenia pamięci Ojca Św. Jana Pawła II. Na konto funduszu przekazaliśmy w ubiegłym roku 9 000 kr.

Szkole dla Niewidomych w Laskach k. Warszawy przesłaliśmy 4900 kr.

Od lat wspieramy Ośrodek Wychowawczy Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek w Brańszczyku nad Bugiem. W Ośrodku przebywa około 50 chłopców, uczęszczających do Szkoły Specjalnej, a po lekcjach mają różne zajęcia uzupełniające i rekreacyjne prowadzone w Ośrodku.

Pochodzą z bardzo biednych rodzin. W 2021 r. wysłaliśmy 5100 kr.

Dziękujemy serdecznie za każdy dar i życzymy błogosławionych Świąt Wielkanocnych.

W imieniu Zarządu Polskiego Komitetu Pomocy w Szwecji

Jan Andrzejewski Sztokholm, 2022-04-06

Share