Michalkiewicz na szwedzkiej ziemi

SM_20171015_aW niedzielę 15 października pomieszczenia Ośrodka Polskich Organizacji Niepodległościowych przy Östermalmsgatan 75 w Sztokholmie nie były w stanie zmieścić wszystkich chętnych na spotkanie z publicystą „Najwyższego Czasu!” i „Naszej Polski” oraz współpracownikiem Radia Maryja Stanisławem Michalkiewiczem.
Warto było się nieco potłoczyć aby wysłuchać interesującego wykładu. Autor prezentował swoje widzenie światowej polityki w sposób subtelny i przyprawiony ironią. Wysnuwał logiczne a zarazem zaskakujące słuchaczy wnioski.
Samo spotkanie rozpoczął od wręczenia kwiatów pzewodniczącej Rady Uchodźstwa Polskiego w Szwecji Jolancie Halkiewicz,która poprzedniego dnia obchodziła swoje 80 urodziny.Niedzielny gość jest wykładowcą w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie oraz Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
Jego wykładu wysłuchano w skupieniu i z widoczną przyjemnością.Był ucztą dla ucha.
Michalkiewicz z polotem i swadą omówił sytuację Polski na tle polityki międzynarodowej używając specyficznych i żartobliwych pseudonimów.I tak Angela Merkel jest dla niego Złota Panią.


Po wykładzie publicysta chętnie odpowiadał na pytania i podpisywał książki swojego autorstwa.

Tekst i foto Jarosław Stanek

Share