
Archiwum dnia: 07/05/2026
POMNIK KATYŃSKI W SZTOKHOLMIE
25 lat temu, 6 maja 2001 roku, poświęcony został w Sztokholmie Pomnik Katyński – przeniesiony po 26 latach w nowe, godniejsze miejsce w centrum miasta. Było to możliwe jedynie dzięki wspólnemu wysiłkowi Polaków zamieszkałych w Szwecji, dobrej woli władz lokalnych i kościelnych oraz pomocy i zaangażowaniu Konsula Generalnego RP w Sztokholmie Piotra Kaszuby. Akt poświęcenia poprzedziła Msza święta celebrowana przez Ks. Prałata Zdzisława Peszkowskiego – kapelana Rodzin Katyńskich.
więcej https://www.polskakongressen.org/kongres-2/historia/pomnik-katynski-w-sztokholmie/